KD Na Letním – Hlubočky

Festival Dechovka v údolí

Obec Hlubočky vás zve na 7. ročník festivalu Dechovka v údolí, který se uskuteční v neděli 19. května 2019 na sále Kulturního domu Na Letním v Hlubočkách – Mariánském Údolí.

Zahrají kapely:

Info:

  • Datum a čas: neděle 19. 5. 2019 od 13:30 do 18 hod.
  • Místo: KD Na Letním Hlubočky (Google mapa)
  • Jednotné vstupné: 150,-
  • Předprodej vstupenek v pokladně OÚ Hlubočky  od pondělí 15.4.2019 a v síti Ticketstream
  • přímý link na předprodej: https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/akce/dechovka-v-udoli-12546
  • Občerstvení je zajištěno.
  • Událost na Facebooku

Boršičanka Antonína Koníčka

Tato vynikající kapela vznikla v roce 2001 a jejím zakladatelem a kapelníkem je Antonín Koníček. Ten je znám příznivcům dechovky nejen jako zakladatel a dlouholetý kapelník Vlčnovjanky, ale i jako trumpetista, hudební skladatel a majitel hudebního vydavatelství AKon, které vydává MC a CD hlavně s dechovkami.

Boršičanka A. K. za tuto krátkou dobu své existence už absolvovala stovky různých vystoupení, nejen po naší vlasti, ale i v zahraničí – např. Rakousko, Německo, Švýcarsko, Holandsko, Francie, Lichtenštejnsko apod. Vystupovala taky v několika pořadech ČT a je velmi často slyšet i na vlnách českého rozhlasu. Od svého vzniku natočila již 6 samostatných CD-desek a na několika dalších spoluúčinkuje.

Hraničáci

Dechová kapela Hraničáci vznikala na půdě Základní umělecké školy v Hranicích. Původní název kapely byl ‚‚Dechový orchestr Mladých‘‘ založený v roce 2009. Tím to orchestrem si prošlo mnoho začínajících muzikantů a nějakou dobu to trvalo, než se kapela zformovala do dnešní podoby. Konečný název kapely vznikl v září roku 2014, kdy se hráči dohodli na založení spolku.

Kapelníkem orchestru je od začátku Tomáš Landsmann, učitel ZUŠ Hranice, kapelník dechové kapely Moraváci, člen dechové kapely Vacenovjáci, Boršičanka a dalších známých kapel. Dechová kapela Hraničáci má celkem 15 členů včetně zpěváků.

Kapela se zaměřuje převážně na lidovou hudbu. V repertoáru jsou zařazeny skladby Ladislava Kubeše, Antonína Žváčka, Václava Maňase, Jana Slabáka a mnoha dalších českých skladatelů dechové hudby.

Moravští muzikanti

Dechová hudba Moravští muzikanti patří vzhledem k roku vzniku 2007 k nejmladším hudebním tělesům na severní Moravě. Sídlem této kapely je malá vesnička na Šumpersku – Ruda nad Moravou, kde našla své zázemí.

Kapelníkem a zakladatelem je Stanislav Bartošek, který spolu se svými syny Standou a Tomášem mají velký podíl na seskupení mladých muzikantů a vzniku dobré party, která umí navodit při svých vystoupeních veselou a pohodovou atmosféru a nabídnout posluchačům nejen amatérský, ale také profesionální výkon některých sólistů i absolventů např. ostravské nebo pražské konzervatoře.

Video: Dechovka v Údolí 2018