KD Na Letním – Hlubočky

Festival Dechovka v Údolí

Obec Hlubočky vás zve na 6. ročník festivalu Dechovka v Údolí, který se uskuteční v neděli 20. května 2018 na sále Kulturního domu Na Letním v Hlubočkách – Mariánském Údolí.

Čas konání: 13:30 – 18 hod.
Vstupné: 150,- (předprodej na Ticketstream, OÚ Hlubočky, KD Na Letním)

Hulíňané
Hulíňané

Vystoupí kapely:

Hulíňané

Hulíňané, to je kapela mladých lidí, studentů vysokých škol i pracovníků různých profesí, ale především nadšených muzikantů. Funkce kapelníka se ujal Petr Polák absolvent Vojenské konzervatoře v Roudnici nad Labem. Uměleckým vedoucím je profesor kroměřížské konzervatoře Rudolf Beran. Kapela má 12 muzikantů, 2 zpěvačky a 2 zpěváky.

Svatobořáci

Svatobořáci, jsou studenti, kteří mají skvělý vztah k hudbě.  Od samého počátku kapelu umělecky vedl pan Antonín Pavluš z Mistříňanky s Kryštofem Neduchalem, kapelníkem je Přemek Doležal.

Svatobořáci
Svatobořáci

Kapela se zúčastnila v srpnu roku 2012 Mezinárodního soutěžního festivalu „Dychovky v Preši“ v Pezinku na Slovensku, kde sestry Alena a Ludmila Valčuhovy vyhrály cenu za nejlepší ženský zpěv, a Prokop Neduchal za nejlepší skladbu soutěže „Ej, když sem šel“. Také získali cenu diváků a nakonec završili účinkování jako absolutní vítězové soutěže. V září téhož roku se kapela zúčastnila Mezinárodního soutěžního festivalu „Vejvodova Zbraslav“ v Praze, kde získali 3. místo a ocenění za zpěv Prokopa Neduchala a za sólový výkon Ondry Pavluša. V dnešní době má kapela 14 členů včetně 2 zpěvaček a 1
zpěváka.

Žadovjáci
Žadovjáci

Žadovjáci

Dechová hudba Žadovjáci vznikla v roce 1955. Od té doby se za notovými pulty vystřídala řada skvělých muzikantů. Žadovjáci se brzy zařadili mezi přední amatérské dechové orchestry nejen v regionu, ale v celé republice.

 

 

Video: Dechovka v údolí 2017