KD Na Letním – Hlubočky

Burácení v Údolí – setkání veteránů

Středomoravský klub automobilistů a motocyklistů Olomouc spolu s obecním úřadem Hlubočky si Vás dovoluje pozvat na Burácení v Údolí – II. ročník Setkání veteránů v Hlubočkách – Mariánském Údolí. Jedná se o jednodenní setkání pro automobily i motocykly do roku výroby 1968.

  • Datum: Sobota 17. 7. 2021 – sraz v 9 h., start v 10 h.
  • Místo: sraz u Kulturního domu Na Letním, Hlubočky – Mariánské Údolí – mapa

Program:

  • Můžete se těšit na „burácivé“ automobilové a motocyklové veterány vyrobené před rokem 1968, kterých bude více než padesát.
  • Historická vozidla budou vystavena v uzavřeném prostoru parkovišť před KD Na letním a v 10 hodin proběhne start první ze dvou jízd pravidelnosti do vrchu Posluchov.
  • Po vyhlášení výsledků, které je plánováno na 14 hodin, pojedou veteráni v koloně směrem na Hrubou Vodu do areálu Hluboký Dvůr, kde je čeká ukončení akce.
  • Úcast přislíbil mimo jiné i vůz z plakátu – závodní Zetka z roku 1928, která loni nejen velmi svižně projela jízdu do kopce, ale obdržela i cenu za „nejburácivější historické vozidlo akce“.

Další info na www.skam.cz

Jízda pravidelnosti do vrchu

Součástí setkání veteránů – historických automobilů a motocyklů do r. v. 1968 bude dvoukolová jízda pravidelnosti do vrchu – na Posluchov. Pojede se tedy 2 x do vrchu po trase cca 1,5 km s letmým startem a vyhodnocením rozdílu dosažených časů.

Spanilá jízda veteránů

Po vyhlášení výsledků a předání cen bude následovat projížďka krásnou krajinou Mariánského Údolí se společným obědem v areálu Hluboký Dvůr na Hrubé Vodě. Zde bude po obědě následovat volný program s možností využít atrakce v areálu včetně bobové dráhy.

Video: Burácení v Údolí – I. ročník v roce 2020